Brazilia isi mai trece in cont un trofeu!

Nationala de fotbal a Braziliei a castigat editia 2009 a Cupei Confederatiilor dupa ce a invins cu scorul de 3-2 Statele Unite dupa ce la pauza era 2-0 pentru SUA!

Au marcat Luis Fabiano (min. 46 si 74) si Lucio (min.85) pentru Brazilia, respectiv Dempsey (min.10) si Donovan (min.27) pentru SUA.

Americanii au avut o prima repriza foarte buna in care au si marcat de doua ori si au dat impresia ca pot sa castige trofeul, dar Brazilia a distrus visul american intr-o repriza a doua pe care au dominat-o clar. Au inscris un gol care a relansat partida de cum a inceput partea a doua a jocului si apoi au mai marcat de doua ori pentru a treia Cupa a Confederatiilor din palmares.