Steaua- CS Mioveni 4-0

Exilata la Constanta, acolo unde a parut sa se simta foarte bine, Steaua a obtinut o victorie categorica in partida cu CS Mioveni, scor 4-0, intr-un meci din etapa a doua, prin golurile marcat de Leandro Tatu, in minutul 45, Mihai Costea in minutul 63 (gol la debutul pentru Steaua), Tanase in minutul 77 si Rusescu in minutul 88.

A fost un meci dominat total de baietii lui Ronny Levy, care au ratat si un penalty, in minutul 8 prin Tanase.  Scorul putea fi chiar mai mare, dar portarul oaspetilor a avut cateva interventii reusite. Si acum liniste, sa-l auzim pe Gigi Becali, triumfator, declamand de acum celebra formula pe care a uzurpat-o: „TIKITAKA BARCELONA”

Una peste alta, dupa cate am vazut in meciul de azi, noile achizitii din lotul Stelei par a se fi integrat bine. Insa, ei trebuie sa confirme si in fata unor adversari mai dificili decat Mioveniul, care a dat azi o replica destul de slaba si nu a avut ocazii notabile la poarta lui Tatarusanu. Argesenii raman fara puncte si fara goluri marcate in clasament dupa doua etape si trebuie sa-si revina pana etapa viitoare.

Steaua a inceput cu Tatarusanu – Gabi Matei (’76 Rusescu), Galamaz, Iliev, Latovlevici – Nicolita, Bourceanu, Brandan, Cristi Tanase (’85 Radut) – Tatu (’79 Nikolic), M.Costea. Radut a fost eliminat la 3 minute dupa intrarea pe teren, din cauza unui fault dur.

Mioveniul i-a avut in teren pe  Haisan – Ionut Voicu, Miulescu, Olteanu, Enache – Craciun (’50 Neagu), Margaritescu, Naidin, N. Dica (’67 Neaga) – Dina, Ciprian Tanasa.